TESTOVÁNÍ Salomon aneb “rychlost pro všechny běžce”

I v roce 2022 si budete moct v Třeboni ZDARMA otestovat vybrané silniční modely Salomon, Buď při pátečním společném výběhu (17:00 z náměstí), nebo i při samotném sobotním závodě. K dostání budou boty ve stánku SALOMON.


Technologie Energy Blade v kombinaci s pěnou Energy Surge zvyšuje tempo a nabízí větší pohodlí

Nová S/LAB Phantasm CF s kompozitovými vlákny představuje dosud nejrychlejší silniční běžeckou obuv značky Salomon

Řadou silniční běžecké obuvi značky Salomon na jaro/léto 2022 se prolíná jediné téma – rychlost… pro všechny. Nové modely v této řadě staví na přesvědčení, že pocit z rychlosti si neužívají jen elitní běžci honící se za rekordy, ale všichni rekreační sportovci a víkendoví závodníci.

Salomon PHANTASM S-lab

Poté, co byla v roce 2021 na trh uvedena recyklovatelná běžecká obuv Index.01, kterou Salomon ve světě silničního běhu vyvolal značný rozruch, pokračuje značka ve vývoji funkční tréninkové obuvi s velmi úspěšnou řadou Sonic a přidává též nové závodní běžecké boty (S/Lab Phantasm). Pro jaro 2022 nachystala další rozšíření řady s podstatným vylepšením v kategorii rychlosti a pohodlí.


V duchu vlastního odkazu, jímž je vyvíjet inovace s využitím odborných znalostí v oblasti biomechaniky, přinášejí nové silniční běžecké boty Salomon pro rok 2022 vyšší rychlost díky nové technologii Energy Blade.

Ta se vyznačuje velmi originálním a spotřebitelsky orientovaným přístupem k vývoji obuvi s karbonovým plátem. Jeho cílem bylo vytvořit technologii vložky vyladěnou podle specifických potřeb různých typů běžců, což znamenalo upravit materiál vložky v každém modelu a její přesné umístění v botě, aby vyhovovala potřebám daných kategorií vyznavačů běhu.


Nová S/Lab Phantasm CF — nejrychlejší silniční běžecká bota, jakou Salomon kdy vyvinul — se například vyznačuje integrovaným plátem z kompozitových vláken s variabilní tuhostí ve specifických oblastech chodidla, aby rychlým běžcům došlapujícím na špičku umožnila rychlejší odraz. Vložka u nové obuvi Spectur je zase navržena s důrazem na vyvážený přechod z paty na špičku, kde ho nejvíc potřebuje většina běžců. Tým designérů obuvi Salomon byl z technologie Energy Blade tak nadšený, že se ji rozhodl použít i u nové obuvi pro terénní běh a rychlou turistiku. 

S cílem vylepšit odpružení u obuvi pro silniční běh, vyvinul Salomon pro jaro 2022 novou odlehčenou, super pružnou a měkkou pěnovou směs, kterou nazval Energy Surge. Je integrovaná do všech letošních modelů silničních běžeckých bot, včetně zbrusu nové Glide Max, která super odpružením a vyšší podrážkou skvěle tuto řadu obuvi Salomon doplňuje.

Řada silniční běžecké obuvi pro jaro/léto 2022 zahrnuje boty pro rychlý běh, jako jsou S/Lab Phantasm CF, Phantasm a Spectur, nové boty pro dlouhé běhy Glide Max a tréninkové boty Sonic 5 Balance, Sonic 5 Confidence, Predict 2, Predict Soc 2 a Predict Mod.

Pojďme se podrobněji podívat na hlavní vlastnosti, kterými se vyznačuje nabídka modelů pro jaro/léto 2022:

Navržená s technologií Energy Blade, obloukovitě prohnutou podrážkou a super měkkou pěnou je S/Lab Phantasm CF nejrychlejší silniční běžeckou botou, jakou kdy Salomon vytvořil. Její předností je integrovaný plát z kompozitových vláken vyrobený jedinečným postupem protkávání, které umožňuje dosáhnout variabilní tuhosti ve specifických oblastech chodidla pro rychlejší odraz při přechodu z paty na špičku a eliminuje zbytečné plýtvání silami. Signaturní obloukovitě prohnutá geometrie R.Camber zajišťuje rychlý přechod, čímž se zkracuje doba kontaktu se zemí a zvyšuje rychlost. Odlehčená, pružná a super měkká pěnová směs Energy Surge dodává energii při každém kroku a v kombinaci s geometrií podešve R.Camber zajišťuje rychlý a plynulý přechod z jedné nohy na druhou. Svršek S/Lab Phantasm CF je vyrobený z ultra prémiového, vysoce odolného materiálu Matryx podobného síťovině, který dodává lehkost a mimořádnou prodyšnost. Výsledkem je elitní silniční běžecká obuv stavěná pro maximální rychlost a dynamický pohyb. Drop: 9 mm

Salomon Phantasm

Běžecká bota Phantasm nabízílehký, hbitý a super plynulý pohyb pro rychlé běžce došlapující na střední část chodidla nebo na špičku. Vyznačuje se technologií Energy Blade ve formě plátu z polyamidových a skleněných vláken, jehož geometrický tvar napomáhá rychlému přechodu při došlapu na špičku. Signaturní obloukovitě prohnutá geometrie podešve R.Camber zaručuje rychlý přechod, takže budete kratší dobu v kontaktu se zemí a trasa vám bude rychleji ubíhat. Odlehčená, pružná a odolná pěnová směs Energy Surge dodává energii při každém kroku a zajišťuje plynulejší došlap. Svršek je vyrobený z ultra prémiového, vysoce odolného materiálu Matryx podobného síťovině, který dodává lehkost a mimořádnou prodyšnost. Drop: 9 mm

Salomon Spectur

Zbrusu nová silniční běžecká bota Spectur je lehká jako pírko a je přímo navržená pro běžce došlapující na střední část chodidla a patu, kteří chtějí závodit. Vyznačuje se také technologií Energy Blade ve formě plátu z polyamidových a skleněných vláken. Jeho jedinečný tvar přizpůsobený na míru běžcům došlapujícím na střední část chodidla a patu zajišťuje vyvážený přechod z paty na špičku, tam kde ho většina běžců maximálně ocení. Signaturní obloukovitě prohnutá geometrie R.Camber zaručuje rychlejší přechod, takže budete kratší dobu v kontaktu se zemí a více v pohybu vpřed. Odlehčená, odolná a měkká pěnová směs Energy Surge vyrovnává náraz při každém kroku a zajišťuje plynulejší došlap. Drop: 6 mm

Salomon Glide Max

Nová, ultra pohodlná silniční běžecká bota Glide Max se svrškem ze síťoviny pro lepší prodyšnost a odvádění tepla je nejodpruženější botou v řadě silniční běžecké obuvi Salomon. S hmotností pouhých 275 gramů je navíc lehká jako pírko. Vyšší podrážka v kombinaci s pěnou Energy Surge v mezipodešvi nabízí prémiové odpružení a nebývale pohodlný pohyb. Signaturní obloukovitě prohnutá geometrie R.Camber a drop 8 mm zaručují plynulý přechod, ať už se rozhodnete překonat jakoukoli vzdálenost.

Salomon Sonic 5 Balance

S konstrukcí navrženou pro širokou škálu běžců nabízí odlehčená bota Sonic 5 Balance technologii Optivibe, která tlumí vibrace, snižuje únavu a pomáhá obnovit energii pro plynulý přechod mezi jednotlivými kroky. Kromě pocitu lehkého odpružení při každém odrazu od země se bota Sonic 5 vyznačuje i měkce obepínajícím svrškem ze síťoviny, příjemně měkkým jazykem a konstrukcí límce. Výsledkem je bota, která vám obepne nohu a poskytne jí potřebnou oporu bez ohledu na počet kilometrů. Dělicí linie v rámci technologie Geometric Decoupling je umístěna na střed, takže zajišťuje vyvážený přenos pohybu z nášlapu do odrazu bez zbytečné námahy. Drop: 8 mm

V neposlední řadě je tu Sonic 5 Confidence, která nabízí stejné výhody jako model Balance, ale s extra pohodlím. Pro jaro/léto 2022 Salomon přidal vycpávky, aby bota lépe obepnula chodidlo, a vylepšená síťovina dodává větší cit. Drop 10 mm.

###


Salomon zrozený roku 1947 ve Francouzských Alpách se věnuje posouvání hranic horských sportů a vytváří inovativní vybavení, které umožňuje lidem věnovat se outdoorovým sportům, zlepšovat se v nich a překonávat sami sebe. Společnost vyrábí a prodává prvotřídní obuv, vybavení pro zimní sporty a horolezectví, vybavení pro pěší turistiku a oblečení speciálně navržené pro všechny tyto oblasti. Výrobky jsou vyvíjeny v Annecy Design Center, kde technici, návrháři a sportovci spolupracují na tvorbě nových řešení, která se starají o to, aby si ti, pro něž je příroda jedno velké hřiště, pobyt venku užili ještě více.


Web spravuje Webklient.cz