Doporučené běžecké vybavení na maraton

Titulární partnerem Třeboňského maratonu v roce 2018 je Compressport, švýcarská značka špičkového běžeckého vybavení, zejména kompresní oblečení.

Požádali jsme o doporučení vhodného vybavení, které může podpořit výkon běžce na maratonu.

 

Kompresní návleky na lýtka

Kompresní návlek pevně stáhne celou svalovou skupinu, čímž se výrazně omezí otřesy, které mohou způsobovat mikrozranění ve svalech a vznik únavy a křečí. Také díky stažení a zúžení krevního řečiště dochází ke zrychlení krevního oběhu a tím je sval rychleji okysličován a zároveň i účinně detoxikován. Lýtkové návleky si můžete obléknout i delší dobu před startem (či náročným tréninkem), jejich pozitivní účinky pocítíte velmi brzy. Triatlonisté v návlecích i plavou, návleky skvěle drží a nijak nepřekáží. Během výkonu o návlecích ani nebudete vědět, jsou hladce tkané, bezešvé a lemy velmi měkké a pohodlné. Stejně jako během výkonu, komprese pozitivně ovlivňuje průběh a délku regenerace svalů. Sportovec pak může i po velmi náročných závodech či trénincích rychleji zregenerovat a znovu se vrátit k tréninku.

Vybírat můžete z několika variant. Nejprodávanější řadou je základní R2V2. Pokud ovšem běháte převážně ve vysokých teplotách a velké intenzitě, potom je pro Vás jak dělaná letošní novinky R2 Oxygen, která se vyznačuje velmi jemnou a příjemnou tkaninou s vysokou prodyšností! A v případě, že trpíte problémy s achilovkami, budou pro Vás těmi pravými R2V2 Ultra Silicon.

Kompresní podkolenky Full Socks

Když se v roce 2010 poprvé objevily na scéně kompresní ponožky s „vystouplými puntíky“ 3D.Dots, zaznamenaly díky svým vlastnostem obrovský úspěch a staly se jakýmsi standardem v oblasti kompresních ponožek, s nímž se chtě nechtě musí všechny ostatní výrobky srovnávat.
Velmi pečlivě navržené kompresní zóny podpoří cirkulaci krve a systematicky směrují průtok směrem nahoru od kotníků ke kolenům. Krev se tak nehromadí ve spodní části nohy, nedochází k nepříjemným otokům v oblasti kotníku či nártu. Dostatečná cirkulace krve zajistí také optimální okysličování svalu i zrychlenou detoxikaci.

U podkolenek máte na výběr standartní řadu Full Socks V2.1 nebo odlehčenou závodní verzi Full Socks Ultralight.

Běžecké šortky Run Short

Patentovaná tkanina se strukturovanou kompresí je navržena tak, aby podporovala a hýčkala vaše největší svalové partie. Komprese při samotném výkonu omezí nežádoucí vibrace a oddálí tak únavu a bolest, zároveň zvýší úroveň okysličování a detoxikace. Jejich ergonomický střih doplňuje propracovaný široký elastický pas do V, jenž zabraňuje nežádoucím pohybům šortek po těle nebo jejich shrnování. Pokud s sebou potřebujete vzít i pár energetických gelů nebo klíče, jistě vám udělá radost kapsička umístěná centrálně v zadní části kalhot. O antibakteriální úpravě látky ani nemluvě. Není snad ani třeba dodávat, že Run Short jsou také extrémně slušivé. K dostání jsou v černé barvě a čtyřech velikostech.

Kompresní šortky pevně stáhnou celou stehenní svalovou skupinu, čímž se výrazně omezí otřesy při běhu či jiném náročném pohybu, které mohou způsobovat mikrozranění ve svalech a vznik únavy a křečí. Také díky stažení a zúžení krevního řečiště dochází ke zrychlení krevního oběhu a tím je sval rychleji okysličován a zároveň i účinně detoxikován.

Free Belt Pro

Pokud se některý z výrobků stal v poslední době hitem, tak to byl právě Free Belt! Běžecký pás, který je perfektní náhradou ledvinky a umožní vám mít veškeré nutné věci během sportování při sobě, přichází s dalšími vylepšováky! Nejenže se po celém jeho obvodu nachází ventilační zóny, což minimalizuje nadměrné pocení při jeho nošení, ale můžete se těšit i na praktické vychytávky. Chystáte se na dlouhý závod a přemýšlíte co s číslem? Nový Free Belt Pro má v přední části gumičky se zdrhovadly právě pro upevnění startovního čísla. Naproti tomu v části zadní, se nachází dvě gumová oka, kterými můžete protáhnout například bundu, mikinu, vestu nebo rovnou skládací hole! A jak tomu bylo i u jeho předchůdce, po celém svém obvodu se nacházejí kapsy na gely, tyčinky, klíče, mobil, no prostě vše, bez čeho se na dlouhých vzdálenostech neobejdete. Díky své pružnosti ho na sobě téměř neucítíte a věci, které máte u sebe vám během aktivity nebudou uvnitř nijak skákat. Tentokrát máte ulehčený výběr mezi barvami, jelikož je pouze v černém provedení.


Web spravuje Webklient.cz