Třeboňské zajímavosti

Třeboň nabízí spoustu věcí k vidění pro běžce i jejich rodiny. Nejspíš víte, že v Třeboni jsou lázně, spousty rybníků, cyklostezek a zámek. Ale to není zdaleka všechno.

TŘEBOŇ V MARCIPÁNU – MUZEUM, ČOKOLATERIE, SLADKÁ DÍLNA

My všichni běžci to víme, i když to moc neříkáme, ale hodně silnou motivací k nabíhání kilometrů nám je to, že pak můžeme mnohem více a bez výčitek svědomí mlsat. Přímo na náměstí Třeboně je ideální místo, kde si dopřát něco sladkého před nebo po půl/maratonu. Malá, útulná čokolaterie, s domácí výrobou všech možných sladkostí, o kterých se vám zdá. Je zde taky muzeum marcipánových výtvorů a vzadu si dokonce můžete vy nebo vaše děti z marcipánu něco vyrobit.

MUZEUM MARCIPÁNU

GALERIE BUDDHISTICKÉHO UMĚNÍ VE VODÁRENSKÉ VĚŽI

Hodně zajímavé a nečekané. Třeboňský rodák Milan Klečka rekonstruoval starou vodárenskou věž a zaplnil ji 140 cennými, velkými a zajímavými artefakty z Mongolska, Tibetu a Číny. Jde zejména o obrazy a thangky, které pan Klečka nasbíral ještě za dob komunismu při svých pobytech v Mongolsku a které by jinak zřejmě byly nenávratně zničeny. Vedle věže je otevřená “Zahrada soucitu” , která přijde obzvlášť po závodě vhod.

GALERIE BUDDHISTICKÉHO UMĚNÍ


MASOŽRAVKY V TŘEBONI

Nemluvíme o vyhladovělých maratonských běžkyních, které večer po závodě zaplaví Třeboň. V Třeboni sídlí Úsek ekologie rostlin Botanického ústavu, ve kterém si můžete jen pár kroků od náměstí prohlédnout sbírku mokřadních a vodních rostlin včetně 65 druhů masožravých.

SBÍRKA VODNÍCH A MOKŘADNÍCH ROSTLIN


Web spravuje Webklient.cz