PREMIUM startovné

Přijeďte do Třeboně s pocitem běžce-profíka!

Speciální nabídka, která vám zajistí efektivní celoroční přípravu s tréninkovým plánem, přinese důležité rady a informace od běžeckých odborníků a v závodní den dopřeje maximální komfort, abyste si mohli v klidu soustředit na naplnění svého cíle a snu.

REGISTROVAT SE

PREMIUM STARTOVNÉ obsahuje:

v přípravě:

 • tréninkový plán podle plánovaného času – sestavuje Miloš Škorpil
  • plán je svou strukturou cílen k vyladění formy na den Třeboňského půl/maratonu
  • obdržíte emailem cca do 1 týdne od dokončení registrace
 • 8x – pravidelné (online) přednášky na důležitá běžecká témata:
  • aktuální fáze přípravného cyklu (4x)
  • prevence a léčba nejčastějších běžeckých zranění
  • kompenzační a posilovací cvičení pro běžce
  • motivace a vliv psychiky v tréninku i v závodě
  • obecné principy správné výživy pro běžce-vytrvalce

v den závodu, JEN PRO VÁS:

 • prezence a úschovna bez čekání
 • odborně vedené rozcvičení před závodem
 • extra fotograf na trase a v cíli + zaslání fotografií v tiskové kvalitě
 • možnost využít šatnu se sprchou
 • masáž v cíli závodu – ZDARMA a přednostně

A k tomu samozřejmě vše, co zahrnuje běžné startovné, včetně ročního předplatného Světa běhu

REGISTROVAT SE

Pokud již startovné máte a rádi byste ho vylepšili na variantu PREMIUM, stačí napsat na honza@naturemarathon.cz

Startovní listina PREMIUM startovné


Tématické přednášky:

 • probíhají od března do září, časově rozložené tak, abyste vždy ve správnou chvíli získali užitečné informace na dané běžecké téma
 • lze zpětně zhlédnout ze záznamu, platí i pro později zaregistrované závodníky
 • délka cca 60 min + 30 min případné dotazy a diskuze
 • probíhají ONLINE formou přes platformu WEBEX, přístup na přednášku bude na základě předem obdrženého odkazu

Témata + harmonogram přednášek

Téma PřednášejícíDatum
Tréninkový plán – fáze 1Miloš ŠkorpilZMĚNA – 8.3. – 18:30
Prevence + léčba nejčastějších běžeckých zraněníDagmar Lisá24.3. – 18:00
Tréninkový plán – fáze 2 (rychlost a síla)Miloš Škorpil22.4. – 18:30
Kompenzační a posilovací cvičení pro běžceFilip Peřinka24.5. – 18.00
Obecné principy správné výživyAleš Máslo, Vitarsport31.5.
Tréninkový plán – fáze 3Miloš Škorpil17.6. – 18:30
Psychologie + motivace v přípravě i v závoděRadek Chrobák23.6.
Tréninkový plán – fáze 4Miloš Škorpil9.9.

Záznam přednášek

Po každé přednášce pošleme její záznam všem účastníkům.

Pokud jste se registrovali později, nebo vám prostě z jiného důvodu nějaká přednáška schází, napište na honza@naturemarthon.cz a zašleme vám odkaz pro její (jejich) stažení.


Tréninkový plán:

 • “na míru” na základě plánovaného času a dalších údajů o vašich běžeckých možnostech a zkušenostech
 • sestavený Milošem ŠKORPILEM
 • 4x online přednáška s detailním rozborem a popisem aktuální fáze tréninkového plánu (viz výše – “harmonogram přednášek”)
 • načasování formy přímo do Třeboně – plán je rozvržen cíleně od března do půlky října.
 • po zaplacení registrace obdržíte “běžecký dotazník” a po jeho vyplnění vám emailem zašleme připravený tréninkový plán

Tým odborníků:

Miloš Škorpil – trenér

Trenér, ultramaratonec, propagátor běhu a zakladatel Běžecké školy. Kromě toho také dvojnásobný mistr v běhu na 24 hodin a držitel řady vytrvalostních rekordů. Jako třetí Čech v historii běžel legendární ultramaraton Spartathlon a věnuje se také publikační činnosti. Je autorem a spoluautorem knih: Běžecká bible Miloše Škorpila, Běhání pro všechny, Škorpilova škola běhu, Šťastný života běh, Jak uběhnout maraton za 100 dní, Modrá knížka o běhání a o životě, Běž a nepřestávej, Od joggingu po maraton, 7 + jeden krok k manažerské kondici, Běháme po Praze a okolí, Běžecká čítanka

Z mnoha trenérských úspěchů třeba: Ivana Sekyrová – splnění limitu na olympijský maraton v Londýně, Milan Šumný – 5. místo na Spartathlonu 2018. Ale za svůj největší trenérský úspěch považuje přivedení doslova tisíců lidí k běhání a pomoc při plnění jejich běžeckých snů.

Filip Peřinka – trenér

Filip je špičkovým kondičním a fitness trenérem. Vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu, magisterský obor tělesná výchova a sport. Během studia se začal hlouběji a intenzivněji zajímat o trenérskou činnost v oblasti fitness a kondičního rozvoje. Po získání titulu se začal naplno věnovat trenérství, které je pro něj nejenom profese, ale zároveň i celoživotní koníček a vášeň. Považuje se za velkého sportovce a pečlivého člověka s citem pro detail. V posledních deseti letech si zamiloval triatlon a zejména běh, u kterého i zůstal. Ročně absolvuje až 20 zejména běžeckých závodů a rád se podílí s ostatními o své zkušenosti. V posledních letech se hodně zaměřuje na běžecké či kondiční tréninky pro jednotlivce a sportovní týmy. Pod jeho rukama ročně projde až 50 sportovců všech výkonnostních úrovní, od profesionálních sportovců až po úplné začátečníky. Dále působí jako osobní fitness trenér v centru Prahy, kde má pod svými křídly desítky klientů všech možných výkonnostních věkových a úrovní. Je také aktivním redaktorem v časopise Svet běhu.

Mgr. Dagmar Lisá – fyzioterapeutka

Přední fyzioterapeutka specializovaná na sportovce. Od roku 2011 provozuje soukromou fyzioterapeutickou kliniku Be Balanced.

Absolventka magisterského studia fyzioterapie na 2. LF UK pod vedením Prof. Pavla Koláře, PhD. Mimo jiné také působila v Centru pohybové medicíny Prof. Koláře na Chodově, kde získala cenné zkušenosti nejen s vrcholovými sportovci, ale také se vzdělávala v nejmodernějších přístupech ve fyzioterapii.

V roce 2011 založila nestátní zdravotnické zařízení rehabilitace Be Balanced s.r.o. na Praze 6, které se rozrostlo do centra komplexní péče a stará se o děti i dospělé. Pro sportovce nabízí specifickou sportovní léčbu, analýzu běhu, tréninky a skupinové lekce. Také poskytuje služby v oblasti funkční medicíny, výživy, psychoterapie a pořádá osvětové semináře a přednášky.

Radek Chrobák – psycholog

Odborné poznatky z psychologie ověřuje a rozvíjí osobní účastí na ultratrailech a dalších extrémních výzvách. Radek se řízením života dostal k prapodivné kombinaci psycholog-ultramaratonec-cestovatel-manželský poradce-popularizátor vědy. Absolvent jednooborové psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci s praxí z oblasti klinické psychologie, terapeutické komunity, školní psychologie či manželského poradenství. Cestovatel a ultramaratonec s dvojnásobným vítězstvím 24-hodinovky na Lysé hoře na kontě. Dle svých slov si dosud nejvíce hrábnul při 9-denním přeběhu Koruny Liptova (435km, +27 000m), který uskutečnil v minulém roce. Občasně publikuje své články o psychologii ve sportu v časopise Svět běhu a na www.SvetBehu.cz.

Eva Kalembová – nutriční specialistka

Členka Společnosti pro výživu a zakladatelka projektu Zdravá školka. Věnuje se dietologii, sportovní výživě i alternativním směrům výživy. Ve své praxi využívá naturopatických postupů s apelem na léčebný potenciál stravy a fytoterapii. U svých klientů se zaměřuje na hledání optimálního výživového stylu zasazeného do kontextu jeho prostředí. Ráda inspiruje svými recepty a motivuje k posouvání svých cílů.